גישור הוא דרך איכותית לפתרון מחלוקות בהסכמה מחוץ לכותלי בית המשפט. הגישור מתנהל בפרטיות, בדיסקרטיות ובאווירה נעימה

צדדים שנכנסים להליך גישור, במיוחד כאלה המגיעים אליו מרצונם החופשי, מתוך אחריות על ההתנהלות שבניהם, זוכים בהזדמנות להגיע לפתרונות ראויים בישוב המחלוקות שבניהם ואף לשמר את הקשר שהיה בניהם תחילה עוד לאורך זמן רב.

התהליך של גישור בטרם משפט, מיועד לאנשים המוכנים לשבת סביב שולחן ולדבר. אנשים שמוכנים לעבור יחדיו תהליך מודרך המבוסס על כלים ושיטות מוכחות המקדמות את הצדדים ליישוב המחלוקות בניהם, בצורה שקטה ומכבדת, ללא ריבים והעמקת הסכסוך שבניהם לכדי קרעים ההולכים וגדלים ככל שמצויים הם בהליך משפטי.

התהליך מיועד לאלה שמעדיפים להיפגש בחדר הגישור החמים והנעים במקום במסדרונות הקרים של בתי המשפט.

הקונספט מבוסס על טהרת ההליך כניסיון כנה ליישב את המחלוקות לפני שמגיעים איתן לבית משפט. הרעיון הוא בכך, שברגע שמוגשים כבר כתבי טענות ונכנסים גם עורכי דין לתמונה, (לעיתים אף כאלה שבוחשים ומעצימים את הקרעים בין הצדדים), הסכסוך רק הולך ומתעצם עד כדי כך שמאד קשה לצדדים לאסוף את עצמם לתהליך גישור חיצוני (גם כאשר ביהמ"ש עצמו ממליץ להם על כך). 

הניסיון מלמד כי בעלי דין שהגיעו לגישור בעצת ביהמ"ש, לרב מגיעים כבר טעונים מאד וקשה להם לזרום לשיח ראוי ומכבד בניהם. לעיתים, הם אף דואגים לציין מראש, כי הגיעו לגישור רק בגלל שביהמ"ש שלח אותם (כאילו מרגישים מחויבים לתהליך שאינו מחייב מיסודו).

מכאן, תכלית הרעיון של "גישור לפני משפט".

 

כאשר צדדים בוחרים להגיע לתהליך גישור כדי לקבל את העזרה החיצונית של מגשר מוסמך ובעל ניסיון, שיסייע להם בכלים והכוונה ליישב את המחלוקות בניהם, לפני שפנו והגיעו לביהמ"ש, הסיכוי לפתרון בצורה נעימה ובדרך איכותית, גדול הרבה יותר.

מדובר בתהליך שהוא זול בהרבה מההתנהלות המשפטית, מאחר ובסופו של יום הוא חוסך את הצורך בהוצאות כבדות של תשלומי אגרות, תשלומי שכ"ט על הכנת כתבי הטענות ובעבור הייצוג של עורכי דין. תהליך הגישור הוא ממוקד וקצר הרבה יותר מהתמשכותו של ההליך המשפטי בבתי המשפט.

 

אם אתם אנשים רציניים שמעוניינים לקחת אחריות, ליישב את המחלוקות שלכם בעצמכם, בצורה בוגרת ואחראית ובתהליך מסודר, זול יותר ומהיר הרבה יותר, בואו תנו הזדמנות להליך הגישור, לפני שאתם ממשיכים בדרככם אל בית המשפט.

במקרה הטוב, אתם יודעים איך אתם נכנסים להליך המשפטי בבית המשפט, אך אינכם יכולים לצפות מראש איך תצאו ממנו.
בתהליך הגישור, ניתנת לכם הזדמנות להיות גורם משפיע ורב משמעות ובסופו גם לכתוב בעצמכם את פסק הדין שלכם (בסיוע המגשר כמובן). 
 

B4court = אותו הליך גישור, רק לפני משפט!

 

     054-4212424 

 

הרחבת הידע בנושא

המומחה דורון בלדינגר
חשיבות בחירת המגשר
חשיבות בחירת המגשר

דורון בלדינגר B.Tech,LL.B

מהנדס ומשפטן

מומחה לראיות מוקלטות

ומשפט פלילי

 

עורך דין או מגשר
על תהליך הבוררות

על תהליך הגישור

חשיבות בחירת המגשר 

התגלה סכסוך בניכם,

מה תבחרו,

עו"ד מייצג או מגשר?

על תהליך בוררות

 

שם

מומחה 

שם

מומחה 

הסכם גישור

כניסה להליך בוררות

כניסה להליך גישור

נקלעתם למחלוקת או סכסוך בניכם ?

 

מעוניינים לבחון אפשרות אחרת ליישב את המחלוקת, בטרם העמקת הקרע בניכם לכדי התנהלות משפטית ?